Hakkımızda

Çakıl tercüme kökleri Dış ticaret, ihracat ve ithalat konusunda 12 yıllık bir deneyime dayanmaktadır. Katalog, tanıtım, broşür, web sitesi, iş yazışmaları gibi tercümeleri sadece “Mütercim” edasıyla değil, dış ticaret alanında yıllarca hizmet vermiş bir “profesyonel” izlenimi ile yürütmektedir.

Bir dili “anadil” gibi konuşmak bile teknik ifadeleri anlamak için yeterli olmayabilir. Teknik ifadeler sadece o “sektör” de çalışanların anlayabileceği ifadelerdir. Bu noktada tercüme yapabilmek için birçok sektörü yakından tanımak gerekir. Bu da masa başında çalışmaktan ziyade sektörün içinden gelmekle ve ya iş ilişkileri sebebiyle temas kurmakla ancak mümkün olur. İşte Çakıl tercüme’nin teknik tercümeler konusundaki öz güveni, sanayi alanında hizmet verdiğimiz yıllara dayanmaktadır.

Yabancı diller konusunda uzman kadrolar tarafından, uluslararası kalite standartlarında çeviri yapmak amacıyla kurulan firmamız, sürekli müşteri memnuniyetini amaçlamaktadır. İfade etmek istediklerinizi daha anlaşılır, okunabilir ve profesyonelce aktarıyoruz. Yani bir ürünün tanıtım tercümesini yapıyorsak, sadece çevirmen gibi değil, üretici ve satıcı gibi düşünüyor kendimizi ürünün pazarlayıcısı olarak değerlendiriyoruz.

Bir akademik tercüme yaparken bilimsel ifadelerin hassaslığının farkındalığı ile hareket ederken, hukuki tercümelerde tercümesi yapılan konunun bir kişinin ya da kurumun ne gibi sorumluluklar altına girebileceğinin bilinci ile hareket ediyoruz. Tercüme metninin nerede ve hangi platformlarda kullanılacağını sizlerden öğrenip, anlaşılabilir olması için gerekli kelimelerin seçimine özen gösteriyoruz.

Bizimle çalışmanızı dört gözle bekliyoruz …
Çakıl Yeminli Tercüme Bürosu

MİSYONUMUZ
Müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve memnuniyetini her zaman ön planda tutarak diller ve dolayısıyla kültürler arasındaki iletişimin mükemmel olması için çalışıyoruz. Çakıl Tercüme olarak başarımızın, müşterilerimizin memnuniyetine bağlı olduğunun farkındayız. Profesyonel iş etiği ilkelerini temel alarak sunduğumuz yüksek kaliteli ve uygun maliyetli hizmetlerimizle müşterilerimize katma değer sağlayacağımıza inanıyoruz.

VİZYONUMUZ
Vizyonumuz, tercüme sektöründe geliştirdiğimiz teknolojiler ve deneyimli ekibimizle birlikte, Türkiye’de olduğu gibi tüm dünyada bilinen ve saygın bir marka olmayı başarmaktır. Sunduğumuz tercüme hizmetleriyle uluslararası platformlarda bağlantılarımızı güçlendirmek üzere faaliyetlerimizi yürütüyoruz.