Çakıl Tercüme Bürosu Hizmetleri 52 resmi dilde, işinde uzman tercüman ekibiyle nitelikli ve güvenilir noter tasdikli tercüme hizmeti sunmaktadır.

Çakıl Tercüme Bürosu Hizmetleri, 15 yıllık çalışma hayatında yüzlerce global ve ulusal ünlü marka ile iş ortaklığı yapmış, binlerce müşteriye başarılı bir biçimde noter tasdikli çeviri hizmeti vermiş, sektörün önder tercüme şirketlerinden birisidir. Firmamız kurumsal müşterilerine ve eğitim-öğretim üyelerine ucuz tercüme, acil çeviri, hızlı teslimat, sigortalı tercüme biçiminde avantajlarla noter onaylı tercüme hizmeti sunmaktadır. Güvenilirliğimizi, kalitemizi ve hızımızı, sahibi olduğumuz deneyimlere ve alnında profesyonel çevirmen kadromuza borçluyuz.

Noter Tasdikli Çeviri Nedir?
Resmi makamlara sunulmak üzere belgelerinizi, resmi işlem hükmü taşıyan tüm evraklarınızı alanında yemin zaptı bulunan profesyonel çevirmen tercümanların çeviri edilip, noter tarafınca onaylanmasına noter tasdikli tercüme adı verilir.
Noter tasdikli tercümeler, yeminli tercümanlar tarafından çeviri edilmiş belgelerin noterler tarafınca onaylanmasıdır. Bu sayede tercüme edilmiş belge de, içerik de ya da sözlü beyanlarda yanlışlık yapılmadığı kanıtlanmış olur.

Noter tasdikli tercümeler hem tercüme yapmış olduran tarafın hem de tercüme edilmiş belgelere ihtiyaç duyan tarafın güvenliğini sağlamaktadır.
Noter tasdikli çeviri hizmeti ile noter hizmeti çok sık karıştırılmaktadır. Noter tercümesi, noterin sözlerinin veya belgelerinin müşteriye tercüme edilmesi manasına gelmektedir. Noter çevirisi hizmeti hakkında daha çok informasyon almak için ilgili içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Noter Onaylı Çeviri Hizmetleri
Çakıl Tercüme Bürosu Hizmetleri, Nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, boşanma evrakları, evlat edinme, uyruk değişiklik yapma biçiminde işlemleriniz için noter onaylı çeviri hizmeti sunmaktadır. Noter için lüzumlu tüm evraklar tarafımızdan hazırlanır. Hazırlanan evraklarınızı ofislerimizden alabilir veya kargo ile tarafınıza gönderebilmekteyiz. Noter tasdiki ve çeviri işlemi birbirlerinden farklı işlem olduğu için, fiyatları farklıdır.. Tüm şahsi ve kurumsal işlemleriniz gizlilik ilkesi çerçevesinde yapılmaktadır. Tüm belge ve bilgilerinizin korunmasından sonsuz güven vermekteyiz. Çeviri yapacak olan tercümanın belgenin anlam bütünlüğüne uygun bir çeviri yapması gerekiyor.

Noter Tasdikli tercüme İşlemleri
Noter onaylı çeviri meydana getiren yeminli tercümanın yemin zaptı bulunan noter tarafından onaylanması gerekir. Hazırlanan belgeler 2 şer kopya hazırlanır ve notere gdolayılür. Noter onayı yapmış oldurılır. Noter onayı yapıldıktan sonrasında bir kopya onayı yaptıran kişiye verir. Çeviri büroları bununla birlikte çeviri bürosu olarak da anılmakta çevirisi yapılacak işlemler ile alakalı belgeleri hazırlayan noter yeminli tercümelerdir.